Anonymous walczą z dżihadystami. Przejęli 800 kont na Twitterze  Ze świata

Temat: Internet

  • Kolejny bank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie"
  • Globalny ranking prędkości internetu. Polska zaliczyła awans, ale do podium mamy daleko
  • Koniec piractwa, lub cenzura w internecie? Emocje wokół propozycji reformy prawa autorskiego
  • Kradzież na RODO. Uwaga na nowy sposób naciągaczy
  • Uwaga na wadliwe "bony" do Biedronki. Oszuści wyłudzają dane

Blisko 800 kont na Twitterze i Facebooku oraz 50 adresów e-mailowych należących do odwiedzenia osób powiązanych z Państwem Islamskim przejęli hakerzy wraz z Anonymous. Zaledwie przed miesiącem wypowiedzieli dżihadystom wojnę.

W nagraniu umieszczonym po serwisie YouTube hakerzy zapowiedzieli, że pomszczą atak w redakcję “Charlie Hebdo”, w którym zginęło 12 ludzi i będą zwalczać terrorystów.

Na opublikowanym nagraniu znalazła się osoba po charakterystycznej masce Anonymousa, jaka siedzi przy biurku jak i również czyta. Na ekranie widoczny jest też hashtag #OpCharlieHebdo (operacja Charlie Hebdo). W pewnej chwili głos mówi: "wypowiadamy wojnę przeciwko wam terroryści".

Wojna hakerów

Trzaskowski: istotny cyberatak oznacza wypowiedzenie walki

I dodaje, iż grupa będzie śledzić jak i również zamykać wszystkie strony i konta na portalach społecznościowych związane z terrorystami, żeby pomścić tych, którzy zginęli.

W piątek służące do sieci trafiło kolejne nagranie Anonymous. Hakerzy podkreślali w nim, że będą “polować w dżihadystów i zamykać katalogów strony internetowe, konta po mediach społecznościowych”.

“Od teraz nie ma na rzecz was bezpiecznego miejsca przy sieci. Zostaniecie potraktowani jak na przykład wirus, z którym będę walczyć. Od teraz globalna sieć należy do nas" - mówi głos w filmie Anonymous.

Kim będą?

Grupa Anonymous zespala aktywistów internetowych z całego świata, sprzeciwiających się ograniczaniu wolności obywatelskich. Sami nazywają mojej dziurki "haktywistami".

W 2012 roku zostali zaliczeni przez magazyn "Time" do tysiące najbardziej wpływowych grup i osób na świecie. Zasłynęli atakami na strony rządów, grup religijnych i przedsiębiorstw.

Grecja coraz bliżej porozumienia spośród wierzycielami Ze świata