Buffett kupił grecką wyspę. Za 15 mln euro  Ze świata

Temat: Grecki dramat

  • Grecja znów w tarapatach. Tusk apeluje o fenomenalne spotkanie
  • Grecja zbiera pochwały. Za postępy w wykonania reform
  • Strajk dziennikarzy. Odrzucić chcą reformy emerytalnej
  • Plany reformy emerytalnej wyciągnęły osób na ulice
  • Cipras anonsuje, że Grecja nie odstąpi od reform

Amerykański miliarder i inwestor Warren Buffett oraz włoski człowiek biznesu Alessandro Proto kupili zbytnio 15 mln euro jedną z greckich wysp - donosi grecki tygodnik "Proto Thema". Położona w Zatoce Sarońskiej wyspa Św. Tomasza ma 1, 21 ha powierzchni i znajduje się 20 minut rejsu motorówką od Koryntu i jedynie 45 minut od Aten.

Grecja posiada nawet 6 tys. wysp, ale tylko 10 proc. z nich jest zamieszkałych. Część z nich jest wystawiona na sprzedaż przez niekomercyjnych właścicieli. Jedną z takich wysp kupił ponoć Buffett z Proto. Jak przekazuje "Proto Thema" do transakcji miało dojść w czwartek. Mężczyźni planują inwestycje przy nieruchomości na wyspie.

Zapłacił dwóch, 35 mln dolarów za obiad z "Wyrocznią z Omaha"

Wiele możliwości

W przeszłości Buffett, którego majątek magazyn "Forbes" szacuje się na 67, 6 mld dolarów, mówił, że Grecja jest pełna możliwości jak i również jest wielu ludzi chętnych do inwestowania w tymże kraju.

Porozumienie Grecji ze strefą euro ustanawia utworzenie funduszu, gdzie Ateny przekażą majątek wart do 50 mld euro oddany do prywatyzacji. Wg mediów w jego skład potrafią wejść wyspy, rezerwaty przyrody czy działki z antycznymi ruinami.

Grecja w ostatnim czasie zgodziła się rozmawiać o sprzedaży wysp, z wskazane jest wiele jest niezamieszkanych jak i również nie ma rozwiniętej infrastruktury. Noblista Joseph Stiglitz, który to opowiadał się za umorzeniem długu dla Grecji, jest zdania, że sprzedaż wysp mogłaby być ważną elementem kampanii prywatyzacyjnej. Jednak a mianowicie jak podkreśla - nie istnieje to być szalona wyprzedaż, która "oznaczałaby oddanie dziedzictwa za nic". Należałoby poczekać na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości w Grecji jak i również ustabilizowanie się cen - argumentuje Stiglitz.

Brexit: sondaż na temat pozostania Polaków na Wyspach