Hollande chce po Brexicie uatrakcyjnić Paryż dla świata zasobów  Ze świata

Temat: Wielka Brytania

  • Posiadłość z XIX wieku za 56 zł. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż
  • Nowa należność dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Następne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Polaków za granicą. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe nasze życie"

Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział przystosowanie obowiązujących we Francji reguł, w tym podatkowych, tak aby Paryż stał się bardziej atrakcyjny dla instytucji finansowych. To reakcja w brytyjskie referendum w kwestii wyjścia z Unii Europejskiej.

- Jest słuszne i logiczne, że francuskie bazy się organizują i przygotowują na konsekwencje. Musimy uregulować nasze zasady, w niniejszym maksymy podatkowe, aby Paryż był bardziej atrakcyjnym ośrodkiem finansowym - powiedział Hollande po wywiadzie dla czwartkowego pozostawienia ekonomicznego dziennika "Les Echos".

O Trumpie

Londyńskie City traci koronę. Hollande chce zmian

W tym samym wywiadzie Hollande odniósł się też służące do kandydatury amerykańskiego miliardera Donalda Trumpa na prezydenta AMERYCE. Ocenił, że jego wygrana "skomplikowałaby stosunki między Europą a Stanami Zjednoczonymi, byłaby "niebezpieczna".

- Jego hasła różnią się niewiele od tych głoszonych za pośrednictwem skrajną prawicę w Ue i we Francji: strach przed falą migracyjną, stygmatyzacja islamu, podważenie demokracji przedstawicielskiej, krytyka elit... podczas kiedy sam Donald Trump, ze swą fortuną jest pierwotnego najbardziej oczywistym wcieleniem - powiedział Hollande.

Jednocześnie prezydent przestrzegał przed domykaniem oczu na możliwość zwycięstwa Trumpa. - Ludzie twierdzący, że Trump nie powinna być przyszłym prezydentem USA, to ci sami, którzy utrzymywali, że Brexit nie zostanie przyjęty w referendum a mianowicie powiedział.

Hollande zabrał w ten sposób po raz pierwszy głos w temat Trumpa, który posiada zapewnioną nominację Republikanów w listopadowych wyborach prezydenckich przy USA. Zmierzy się po nich z byłą sekretarz stanu Hillary Clinton, jaka zdobyła już wystarczającą liczbę głosów elektorskich Demokratów.

Grecki rząd planuje amnestię podatkową Ze świata