Grecki rząd planuje amnestię podatkową  Ze świata

Temat: Grecja

  • Drony pomagają wojować z oszustami podatkowymi
  • Ateny zakończyły program pomocowy. Grecy dalecy od świętowania
  • Pierwsza taka wyspa w obszarze. Władze stawiają na "zielone zasilanie"
  • Janis Warufakis przy TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"
  • Ciasto "jak włosy anielskie". Przysmaki greckiej kuchni

Rząd w Atenach planuje zaoferowanie amnestii Grekom, którzy sprowadzą z zwrotem do kraju pieniądze, wywiezione w celu ominięcia greckiego fiskusa. O takim wykresie poinformowała we wtorek w telewizji wiceminister finansów Nadja Walawani.

Skruszeni grzesznicy podatkowi będą się mogli dobrowolnie zgłosić, uiścić jednorazową opłatę i zalegalizować przy ten sposób swoje finanse.

Merkel chce "silnej Grecji". "Mamy apetyt na współpracę"

Walawani nie zaakceptować ujawniła, jak duża miałaby to być opłata. Grecka prasa sugeruje, że ma możliwość to być 15 proc. środków deklarowanych w ramach amnestii.

Grecki kryzys

Grecja ciągle boryka się z wielkimi problemami finansowymi i oczekuje przynajmniej częściowego odblokowania krańcowej transzy pomocy międzynarodowej. dwadzieścia lutego ministrowie finansów królestw strefy euro uzgodnili, że program pomocy finansowej na rzecz Aten zostanie przedłużony na temat cztery miesiące. Wypłaty są zawieszone w oczekiwaniu na wprowadzenie reform przez lewicowy rząd Aleksisa Ciprasa.

Jak podała w niedzielę gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", kraj ten ma zapewnioną płynność finansową do jedenastu kwietnia. Po tym okresie sytuacja może stać się - zdaniem redakcji - "krytyczna".

Grecja coraz bliżej porozumienia spośród wierzycielami Ze świata