Gospodarka plus jutro w rządzie

Premier zapowiada "Gospodarkę Plus". Stocznie jednym z filarów

Chcemy, żeby przemysł stoczniowy był jednym fundamentów polskiej gospodarki - powiedziała w poniedziałek przy Szczecinie premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjmie plan ustawy stoczniowej.

- Chcemy, żeby ta odgałęzienie przemysłu była z określonym fundamentów polskiej gospodarki a mianowicie zadeklarowała szefowa rządu.

Rząd chce "odbudować przemysł okrętowy". Szałamacha: robimy główny krok

Dobre warunki dla przedsiębiorców

- Mam ogromną satysfakcję, że po tak krótkim czasie udało się przygotować projekt ustawy. (... ) To zostanie początek drogi, ale nadzwyczaj istotny. Wierzę, że za pomocą tej propozycji będzie dopuszczalne stworzenie warunków dla kontrahentów, którzy aktualnie zainwestowali, prowadzą swoją działalność, ale jak i również dla nowych podmiotów gospodarczych - podkreśliła premier.

Jak dodała, rząd widzi możliwość inwestowania i realizowania potrzebnych zakupów w rodzimych stoczniach na potrzeby naszego wojska.

Premier zapowiedziała, że dla rządu system gospodarczy jest priorytetem. Podkreśliła, hdy w rozwoju gospodarki konieczna jest współpraca resortów, "wykorzystywanie polskich zasobów", "przywracanie dobrego klimatu dla odbudowy polskiego przemysłu" oraz reindustrializacja.

Przegląd prasy. Batory wypłynie na szerokie wody

Gospodarka plus

- Uogólniający program, który nazwaliśmy "Gospodarka Plus" będzie przez naszej firmy traktowany priorytetowo, będziemy osiągać poszczególne części bardzo nieprzerwanie - zaznaczyła szefowa rządu.

Jak zaznaczyła, na program "Gospodarka Plus" tworzą się m. in. plan rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego, program mieszkaniowy, program odbudowy górnictwa, i rozwój przemysłu stoczniowego.

Ministrowie produkcji morskiej i finansów przedstawili dziennikarzom w połowie marca projekt ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego. Projekt ustawy zakłada m. in. zwolnienie stoczni z podatku VAT, wybór między CIT natomiast zryczałtowanym 1-proc. podatkiem od momentu wartości sprzedanej produkcji a także możliwość włączenia stoczni do Specjalnych Stref Ekonomicznych.

COP24. Morawiecki: Polska jednym spośród liderów powstrzymywania globalnego ocieplenia