500 plus. ZBP proponuje procedury cyberbezpieczeństwa w programie

Temat: System gospodarczy wg PiS

  • 300 plus w oryginalnej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na poboczne miliardy
  • Osiem zmian przy programie 500 plus

Wniosek o 500 zł na dziecko będzie można złożyć też za pomocą konta bankowego, a bankierzy ostrzegają przed oszustami. Jak i również zalecają stosowanie procedur chronienia, m. in. choćby takich jak sprawdzanie adresu internetowego banku z klawiatury zamiast kopiowania go.

Związek Banków Rodzimych poinformował też we wtorek, że w ciągu r. o 5 milionów zwiększyła się liczba bankowych rachunków internetowych.

Procedury bezpieczeństwa

500 plus tuż przed startem. "To stanie się wielki dzień niezależnie od tego, czy wszystko zagra"

Na konferencji przedstawiciele ZBP poinformowali, że od 1-wszą kwietnia, wraz z uruchomieniem aplikacji 500 plus, rusza również możliwość składania wniosków na temat świadczenia m. in. zbyt pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Niesie to jednak, jak mówili, istotne zagrożenia.

Na przykład przejęcie przez przestępców informacji poufnej, związanej z identyfikacją i uwierzytelnieniem klienta w bankowości elektronicznej, swoim danych osobowych i pozostałych danych wrażliwych. Przestępcy mogą to zrobić, gdy np. stworzą fałszywą stronę internetową banku i wyślą do klientów mail z adresem do niej.

Dlatego ZBP proponuje stosowanie określonych procedur bezpieczeństwa, takich jak na przykład: wpisywanie adresu internetowego banku zawsze z klawiatury, nie zaakceptować wykorzystywanie przeglądarek internetowych w celu znalezienia adresu banku, szukanie certyfikatów ssl i pewnych połączeń internetowych "https://", nie zaakceptować otwieranie korespondencji z niewiadomego źródła i np. nie odpowiadanie na maile, przy których nadawca prosi o podanie informacji o karcie albo prosi o login i hasło do bankowości elektronicznej, unikanie logowania się do bankowości internetowej wraz z komputerów znajdujących się w miejscach publicznych.

Szansa dla bankowości internetowej

Wiceprezes ZBP Mieczysław Groszek poinformował, że porozumienie w sytuacji udziału w programie 500 plus podpisało 18 instytucji bankowych i dwa zrzeszenia instytucji bankowych spółdzielczych. Zapewnił, że bazy nie biorą pieniędzy zbyt składanie wniosków i dodał, że cały program być może być dobrą okazją służące do dalszego upowszechnienia bankowości internetowej i procedur cyberbezpieczeństwa.

500 zł na dziecko dotrze też za granicę. Ale nie po całości

Na konferencji przedstawiciele ZBP mówili też, hdy według ostatniego raportu netBanku w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba korzystających wraz z bankowości elektronicznej zwiększyła się o 5 milionów jak i również pod koniec ubiegłego roku ustabilizowała się na poziomie ponad 30 milionów.

Raport netBanku zwraca uwaga m. in. na znaczy wzrost bankowości internetowej w sektorze małych i średnich przedsięwzięć. Pod koniec IV kwartału liczba klientów bankowości multimedialnej z tego sektora wyniosła ponad 2, 34 miliona. W porównaniu do III kwartału 2015 roku oznacza to wzrost o 170 tys. (7, 83 proc. ), a w porównaniu do IV kwartału 2014 nastąpił wzrost użytkowników na temat prawie 280 tys. (13, 49 proc. )

- Bardzo się cieszymy wraz z rozwoju bankowości elektronicznej, wraz z której korzysta dziś czternaście, 5 miliona Polaków a mianowicie mówił prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz. Wyraził nadzieje, hdy umożliwi ona "dogodny jak i również bezpieczny" dostęp do rządowego programu Rodzina 500 oraz.