«Biznesowe Oscary». Transmisja w TVN24 i TVN24 Biznes jak i również Świat

Temat: Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

  • 100 milionów złotych od Kulczyków na bitwę z biedą. "Zacznijmy szlachetną rywalizację"
  • "Biznesowe Oscary" rozdane. Zobacz, kto sięgnął po nagrody
  • Zobacz, do kogo trafiły "biznesowe Oscary". Stosunek z finałowej gali
  • Do kogo trafią "biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród imienia Jana Wejcherta
  • Znamy finalistów Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta

Już dziś wieczorem zapoznamy laureatów tegorocznej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. W tym r. do finału nominowanych zostało dziesięć osób. Uroczysta gala wystartuje o godz. 20. 00 i będzie w żywo transmitowana w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat. Relacja z sytuacje także na tvn24. pl i. pl.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to niektóre z najbardziej prestiżowych nagród biznesowych na terytorium polski. Przyznawane będą ludziom, którzy poprzez swoją działalność w sposób porządny i skuteczny zmieniają na lepsze otaczający nas glob. Osiągają to poprzez swoją działalność biznesową, naukową bądź społeczną.

Niemczycki o "Biznesowych Oscarach": polscy przedsiębiorcy szybko się uczą, konkurują z największymi

Zwycięzca każdej z trzech kategorii konkursowych otrzyma statuetkę autorstwa Alexandry Wejchert oraz stu tys. zł nagrody pieniężnej.

Nominacje do IV edytowaniu Nagrody Polskiej Rady Interesu im. Jana Wejcherta zostały przyjmowane od końca października ubiegłego roku. Z kilkudziesięciu zgłoszeń Kapituła Nagrody, u dołu przewodnictwem Dariusza Mioduskiego, wybrała finalistów w każdej firm. W tym roku wydaje się być ich aż dziesięciu, gdyż dwóch kandydatów w kategorii "Sukces" uzyskało noty ex-aequo.

Finaliści nominowani do Nagrody Polskiej Rady Interesu im. Jana Wejcherta:

W kategorii "Sukces"

• Leszek Gierszewski, Drutex S. A. - założyciel firmy, która zaczynała od wytwórczości siatek ogrodzeniowych, doniczek jak i również gwoździ, an obecnie wydaje się być europejskim liderem branży stolarki okiennej. Produkuje ponad 5 tys. okien na 24h, zatrudnia ponad 2 tys. osób.

Podłoże: nagrodaprb. pl/ Leszek Gierszewski, Drutex S. A.

• Adam Góral, Asseco Poland S. A. a mianowicie prezes największej polskiej spółki informatycznej liczącej się także na rynku globalnym. Notowana na giełdach w USA i Tel Awiwie team Asseco działa w ponad 40 krajach na całym świecie i zatrudnia przeszło 17 tys. osób.

Źródło: nagrodaprb. pl/ Adam Góral, Asseco Poland SA

• Jarosław Józefowicz, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S. A. - wieloletni prezes firmy, która to jest producentem artykułów higienicznych i medycznych (bella, happy, seni, eva natura) wyprzedawanych poprzez 54 spółki przy 17 krajach, gdzie krótko mówiąc zatrudnia 7, 6 tys. osób.

Podłoże: nagrodaprb. pl Jarosław Józefowicz, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA

• Igor Klaja, OTCF sp. wraz z o. o. - wydawca marki 4F i założyciel firmy będącej producentem jak i również importerem odzieży oraz akcesoriów sportowych. Firma w przeciągu kliku lat szturmem pozyskała trudny rynek, odnosząc sukcesy nie mniejsze niż polscy olimpijczycy będący ambasadorami modele.

Źródło: nagrodaprb. pl Igor Klaja, OTCF sp. z o. o.

W kategorii "Wizja i Innowacja"

• Mariusz Ciepły, LiveChat SA a mianowicie twórca polskiego producenta aplikacji komunikacyjnego dla biznesu działającego "w chmurze", z którego korzysta już ponad dziesięciu tys. klientów korporacyjnych w 120 krajach świata. Spółka notowana na GPW przy Warszawie jest jedną spośród trzech największych na świecie w swojej branży.

Źródło: nagrodaprb. pl Mariusz Ciepły, LiveChat SA

• Marek Dziubiński, Medicalgorithmics - współtwórca założonej w 2005 roku korporacji, która produkuje PocketECG - zaawansowane technologicznie, kieszonkowe narzędzie do zdalnej diagnostyki zaburzeń pracy serca. Notowana w GPW w Warszawie spółka sprzedaje swoje rozwiązania po 90 proc. do AMERYCE.

Źródło: nagrodaprb. pl Marek Dziubiński, Medicalgorithmics

• Piotr Voelkel, VOX Sp. z o. o. - twórca pionierskich firm z grupy Vox działających w branży budownictwa, wykończenia i aranżacji wnętrz, a także licznych akademii jak m. in. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.

Źródło: nagrodaprb. pl Piotr Voelkel, VOX Sp. z o. o.

W kategorii "Działalność Społeczna"

• Paula Bruszewska, Social Wolves - prezes fundacji, która jest organizatorem akcji "Zwolnieni z Teorii". To pierwsza w Polsce zespołowa, pozaszkolna olimpiada projektów społecznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W minionym roku ponad 7 tys. młodych Polaków z ponad tysiąca szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęło własne plany.

Źródło: nagrodaprb. pl/ Paula Bruszewska, Social Wolves - prezes fundacji, w sensie technicznym organizatorem akcji "Zwolnieni z Teorii"

• Ksiądz Jan Kaczkowski, Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio - organizator jak i również dyrektor hospicjum oraz wielu projektów z nim połączonych, doktor nauk teologicznych, bioetyk, vloger, osobowość i oddziaływanie. Jego hospicjum stanowi standard i punkt odniesienia gwoli innych placówek pod aspektem jakości i przyjazności pacjentom oraz ich rodzinom. Jest też inicjatorem angażowania w wolontariat hospicyjny tzw. trudnej młodzieży i osób skazanych, co została uznane zbytnio najbardziej innowacyjny projekt resocjalizacyjny w Europie i nagrodzone przez Radę Europy Kryształową Wagą Wymiaru Sprawiedliwości.

Źródło: nagrodaprb. pl/ Ksiądz Jan Kaczkowski, Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio

• Jarosław Kuba, Stowarzyszenie "Bałt" - od wielu lat działa na rzecz rozwoju obrębów wiejskich, przeciwdziałania strukturalnemu bezrobociu i towarzyszącej mu apatii społecznej. Organizacja, której szefował przez 12 lat zainicjowała szereg przemian społeczno-ekonomicznych, po wyniku których uruchomiono m. in. pierwszy w Polsce Park Jurajski, a gmina stała się atrakcją turystyczną odwiedzaną przez ponad 500 tys. turystów rocznie.

Źródło: nagrodaprb. pl/ Jarosław Kuba, Stowarzyszenie "Bałt"

O nagrodzie

Kandydatów w celu "Biznesowych Oscarów", jak często określa się przyznawane od czterech lat Nagrody Polskiej Wskazówki Biznesu im. Jana Wejcherta, zgłaszało kilkaset opiniotwórczych sekcji nominujących z całego państwie.

Jak podkreślają architekcirealizatorzy, wartości, które przyświecają nagrodzie ujęte są w trzech słowach: "Wierzyć. Działać. Dawać". Odpowiadają one trzem grupom, w których przyznawana jest nagroda: kategoria "Sukces" a mianowicie dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi; kategoria "Wizja i Innowacja" - dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte pomocy i promocji oraz ranga "Działalność Społeczna" - na rzecz osób, które odniosły spektakularny sukces w działalności społecznej.