Alma kończy z programem lojalnościowym i zamyka kolejne sklepy

Alma kończy z programem dla koneserów. Zamyka następne sklepy

Alma Market poinformowała o planowanym zakończeniu programu lojalnościowego o kategorii Klub Konesera. To kolejny krok w programie reorganizacji polskiej sieci delikatesów. Po ostatnich dniach Alma zamknęła sklepy, m. in. po Lublinie, Warszawie, Rzeszowie. Dziś akcje spółki na warszawskiej giełdzie zdrożały o pewną czwartą.

Klub Konesera Almy to program lojalnościowy, dzięki któremu klienci internecie zbierają punkty podczas wykonywania zakupów. Członkowie Klubu mogą opierać się promocje, a zebrane punkty wymieniać na rekompensaty rzeczowe.

Alma brzytwy się chwyta. Wówczas ostatnia deska ratunku

Jak poinformowała Alma na swojej stronie www, klub zakończy własna działalność 2 grudnia 2016 roku. Do tego czasu uczestnicy programu mogą używać zebrane punkty - dodała spółka.

Restrukturyzacja i zwolnienia

16 września Alma Market złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała zbytnio konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości - podała wtedy w komunikacie.

W ramach restrukturyzacji dzierży dojść do zwolnień grupowych pracowników, które mają ogarnąć ok. 1300 osób.

Jednocześnie spółka skorygowała prognozę wyników na 2016 rok. Zgodnie z aktualnymi szacunkami, jej przychody wyniosą 660 mln zł, a nie ponad 900, jak zakładano w marcu tego r.. Firma zrezygnowała z podawania wyniku netto. W czerwcu zakładała ponad 7 mln zł zysku netto.

Zarząd zdecydował się w korektę, uwzględniając wielkość handlu w okresie dwóch miesięcy trzeciego kwartału roku i pułap zrealizowanej sprzedaży w krytycznej połowie września 2016 r. Korekta zakłada, że przy spółce zostaną wprowadzone "znaczne zmiany w jej właściwym operowaniu i nie powstaną a także nie ujawnią się okoliczności negatywne".

Ogromne kłopoty polskiej sieci delikatesów. Tęskni towaru, inwestorzy uciekają

Likwidacja sklepów

21 września spółka poinformowała, że do niej wierzyciel Zbigniew Jurasz złożył dzień wcześniej wniosek na temat ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki. Zostanie mężczyzna włączony do wspólnego poznania z wnioskiem o wyraźnie postępowania restrukturyzacyjnego.

Portal dlahandlu. pl podał, że na wstępie października Alma zamknęła sklepy w Lublinie tuż przy Al. Spółdzielczości Pracy i na warszawskim rynku przy ul. Puławskiej. Wcześniej zlikwidowano sklepy po Pruszkowie, Piasecznie, Rzeszowie i Opolu.

Do sieci należy obecnie 37 placówek.

We wtorek ceny akcji Almy wystrzeliły przy górę. O godz. szesnascie. 15 zyskiwały aż 24, 58 proc.

Źródło: stooq. pl Szkolenie Almy we wtorek