GPW - podsumowanie tygodnia

Na GPW koniec tygodnia spadkowy, w dół ciągnął indeksy KGHM

Indeksy warszawskiej giełdy zakończyły tydzień spadkami. Wśród największych spółek zniżkom przewodził KGHM, zaś najwyższe wzrosty zanotował Tauron. W szerokim rynku pozytywnie wyróżniało się Sygnity, negatywnie a Monnari.

WIG dwadzieścia spadł na zamknięciu o 0, 21 proc. jak i również wyniósł 2. 295, 12 pkt. WIG zniżkował o 0, 27 proc. do 60. 707, pięć pkt. mWIG 40 stracił 0, 57 proc. do odwiedzenia 4. 820, 9 pkt. W dół poszły razem notowania 186 spółek spośród głównego rynku GPW, zaś 159 kursów zwyżkowało.

Obroty akcjami wyniosły mniej więcej 500 mln zł, wraz z czego ponad 390 mln zł to obroty papierami spółek notowanych w WIG 20.

Wzrosty notują indeksy w USA. S&P 500 i Dow Jones zwyżkują o ok. 0, 3 proc., a Nasdaq idzie w górę na temat 0, 7 proc. Drobne spadki przeważają w Europie: DAX zniżkuje o 0, 1-wszą proc., CAC 40 na temat 0, 3 proc., zaś FTSE 100 idzie przy górę o 0, 1 proc.

Na GPW liderem obrotów oraz najmocniej zniżkującą spółką w indeksie WIG 20 był KGHM. Kurs producenta miedzi spadł o 2, czterech proc. do 108, 6 zł, czyli najniższego poziomu od dwóch tygodni. Koszt miedzi na giełdzie po Nowym Jorku zniżkuje w piątek o 0, 4 proc. do 2, 65 USD za funt.

Wśród blue chipów najmocniej rosły akcje Tauronu, o 3, 2 proc.

Wzrost o 1, dziewięć proc. zanotował Eurocash. Analitycy Morgan Stanley podnieśli rekomendację dla spółki do "równoważ" z "niedoważaj", obniżając cenę docelową akcji spółki do 31 zł z 42 zł.

O 0, 9 proc. do sześć, 41 zł w górę poszedł kurs PGNiG. Analitycy Wood&Co. podnieśli rekomendację dla PGNiG do "kupuj", wyznaczając cenę docelową działaniu spółki na 7, 83 zł - poinformował Bloomberg.

Na szerokim rynku o 4, 5 proc. zniżkował kurs Monnari. Skonsolidowane przychody Monnari przy czerwcu spadły rdr o 5, 13 proc. do 22, 2 mln zł - podała grupa po komunikacie.

Kurs Enei, który w piątek wzrósł o 2, dwa proc. do 13, czterdziestu osiem zł, wspiął się w najwyższy poziom od października 2015 r.

Jedną z najmocniej rosnących spółek, o 12 proc., było w piątek Sygnity. Od czasu początku tygodnia trzy TFI, AXA, Pioneer i Esaliens wezwały spółkę do wcześniejszego wykupu obligacji z uwagi na wykroczenie przez spółkę kowenantów skarbowych. Od poniedziałku do czwartku kurs Sygnity spadł na temat ponad 15 proc.

Tagi: GPW giełda KGHM Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

500 plus. ZBP proponuje procedury cyberbezpieczeństwa w programie