Clinton znała wcześniej pytania spośród debat prezydenckich

Clinton znała wcześniej pytania, jakie posiadały być zadane podczas debat prezydenckich

Czołowa działaczka Partii Demokratycznej, Donna Brazile, występująca jako komentatorka w telewizji CNN, przekazywała Hillary Clinton pytania przygotowane do zagadnienia kandydatom w czasie debat telewizyjnych w partyjnych prawyborach.

Sprawa wyszła w jaw dzięki mailom opublikowanym przez Wikileaks. Po jednym z nich, wysłanym przy marcu do szefa kampanii Clinton Johna Podesty, Brazile informuje go, że „dostaje czasami z wyprzedzeniem pytania”, które w najbliższej debacie, organizowanej przez CNN, są zadane kandydatom do nominacji prezydenckiej: Hillary Clinton jak i również senatorowi Bernie Sandersowi. Podała jako przykład pytanie na temat karę śmierci i zapowiedziała, że przyśle „kilka dalszych”.

Kiedy mail naszej treści trafił do informacji telewizyjnej dwa tygodnie temu, Brazile tłumaczyła, że nie wydaje się być on wiarygodny, ponieważ pozostał „skradziony” przez Wikileaks przy pomocy hakerów działających na zlecenie Rosji. W wywiadzie dla telewizji powiedziała, iż czuje się „prześladowana” poprzez prowadząca rozmowę Megyn Kelly – gwiazdę tej systemów – znaną z zadawania twardych pytań politykom spośród obu partii.

Kilka dni później wyszedł jednakże na jaw kolejny mail Brazile do Podesty. Brazile zawiadomiła w nim, hdy w czasie debaty jest pytanie o głośny skandal z zanieczyszczeniem wody przy miejscowości Flint w stanie Michigan i zada go kobieta, której rodzina zachorowała z tego powodu na ołowicę (zatrucie ołowiem). Pytanie rzeczywiście padło.

Brazile pełni tymczasowo obowiązki przewodniczącej Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC), a w przeszłości była m. in. szefową kampanii wyborczej Ala Gore'a, gdy ten ubiegał się o urząd prezydenta przy 2000 r. Z przecieków Wikileaks wynika, że w prawyborach Krajowy Komitet faworyzował Clinton, gdyż nie zechciał, by nominację prezydencką otrzymał Sanders.

W poniedziałek CNN oznajmiła, że zerwała współpracę z Brazile. Tv ogłosiła jednocześnie, że „nigdy nie dawała jej dotarcia do żadnych pytań, przygotowywanych materiałów, ani zakulisowych danych przed debatą” w czerwcu. Komentatorzy przypuszczają, że Brazile miała dostęp do analizowań na zasadzie poufności, jednak nadużyła zaufania telewizji, spośród którą współpracowała.

Sprawę wykorzystał Donald Trump. Potępił Hillary Clinton za używanie ze znanych jej poprzednio pytań w debatach jak i również ponowił ataki na redaktorów.

Na swoich wiecach kandydat Republikanów systematycznie atakuje telewizję CNN i inne media twierdząc, że są nieuczciwe i stronnicze, bowiem sprzyjają jego rywalce.

Tagi: debata USA Hillary Clinton Donald Trump Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Będzie kontrola NIK po aferze GetBacku