Ekspert: 4You Airlines było skazane na porażkę  Informacje

Ekspert: 4You Airlines było skazane na porażkę

- Oferta 4You Airlines była skazana na porażkę. Model biznesowy pokazywał piętrzące się koszty, a ceny biletów, że władze firmy nie do oporu policzyły koszty - twierdzi Kamil Lodziński z Fly4Free. pl. - Wiele wskazywało na to, że cokolwiek tu nie gra.

Kamil Lodziński z Fly4Free. pl podkreśla, że 4You Airlines tworzyli ludzie, którzy odpowiadają za sukces Alfa Star.

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. 4You Airlines

Skazani na porażkę?

- Mają 20 lat doświadczenia w branży turystycznym. To zaskakujące, że osoby, które tak dużo o tym rynku wiedzą, stworzyły coś, co po opinii ekspertów od początku było skazane na porażkę - uważa Kamil Lodziński.

Ekspert przypomina, hdy biznes lotniczy wymaga rozległych nakładów pieniężnych.

- To w jaki środek startowała oferta 4You Airlines od początku budziło dzięki rynku turystycznym i w gronie ekspertów obawy, które wynikały m. in. spośród tempa działalności. W interesie lotniczym nie sprzedajemy jakiegoś elementu, co schodzi natychmiast. Bilety sprzedaje się z dużym wyprzedzeniem. Zazwyczaj sprzedaż nowych dróg zaczyna się pół roku, co więcej rok wcześniej. Tutaj o ofercie, która miała wystartować 1 sierpnia dowiedzieliśmy się 17 lipca. To wskazywało, że coś tutaj nie uciecha - uważa Lodziński.

Bez uprawnień

Zdaniem Lodzińskiego 4You Airlines to niesłychanie skomplikowany model biznesowy. a mianowicie Spółka, która nie posiada uprawnień do przewozu lotniczego korzysta z szyldu znanego przewoźnika, a wykonuje połączenia na maszynach ukraińskiej miarki lotniczej. Sam ten model biznesowy pokazuje na piętrzące się wydatki, a koszta biletów, szczególnie promocyjnych pokazywały, że ktoś nie do końca liczy koszty - twierdzi Lodziński.

Zdrowy rozsądek

Lodziński uważa, że pasażerowie podróżujący samolotami powinny zachować głównie zdrowy rozsądek przy wyborze przewoźnika.

- Nie wszystko co jest tanie, jest warte kupienia. Skala poszkodowanych jednostek jest mała. W wypadku oryginalnych firm i inicjatyw za każdym razem warto być uważnym i trzykrotnie sprawdzać, szczególnie statut, którego w tym przypadku zabrakło, co było w tej chwili wystarczającym sygnałem ostrzegawczym a mianowicie radzi Lodziński.

Co robić, by nie mieć głodowej emerytury? Ekspert tłumaczy Informacje