Hulajnogi hive w Warszawie - jak wynająć, ile kosztują?

Do Stolicy polski wchodzi nowa firma wynajmująca hulajnogi. Zapewnia, że zostanie dbać o porządek

Do Warszawy wchodzi kolejna przedsiębiorstwo, która oferuje usługę najmu elektrycznych hulajnóg na minuty - hive z Barcelony. Przede wszystkim udostępni 400 tego rodzaju pojazdów. W przyszłości planuje pojawić się też przy innych polskich miastach.

Zamierza również zintegrować aplikację do rezerwowania hulajnóg spośród dostępną na polskim sektorze aplikacją mytaxi (firmy należą do tej samej ekipy stworzonej przez Daimlera jak i również BMW). Jak mówi - by ułatwić klientom szybkie planowanie trasy i asortyment takiego rodzaju transportu, który to będzie najbardziej odpowiadał katalogów potrzebom w danym chwili.

Hulajnogi hive wówczas model Segway ES4, który to może rozwinąć maksymalną prędkość 25 km/h.

Firma powstała w 2018 roku, w grudniu 2018 r. uruchomiła pilotażowy projekt w Lizbonie. Jej hulajnogi możemy wynająć w tym momencie również w Atenach jak i również Paryżu.

Hulajnogi hive w Warszawie - posiada być porządek

hive ogłasza wstąpienie na polski rynek kilkanaście tygodni po tym, jak na inną firmę najmującą hulajnogi – Lime, spłynęła fala krytyki, z kolei, że jej pojazdy są porzucane przez wynajmujących i stwarzają zagrożenie, np. dla osób niewidomych. Wynajem hulajnóg hive działa na podobnych zasadach co Lime'a – nie powinno się ich odstawiać do wyznaczonych pomieszczeń, tak jak np. w przypadku miejskich rowerów Veturilo.

hive zapewnia, że każdego wieczoru hulajnogi firmy będą zbierane i następnego świtu rozstawiane w wyznaczonych rejonach. Podkreśla, że chce okazać się partnerem dla miasta jak i również mieszkańców.

– W trakcie dnia na ulicach metropolie będzie można spotkać polski specjalny patrol "hive Bees", który będzie usuwał hulajnogi pozostawione w niewłaściwy sposób czy w niedozwolonych rejonach, gdzie mogłyby stanowić przeszkodę lub zagrożenie dla przechodniów oraz użytkowników ścieżek rowerowych i dróg – deklaruje Łukasz Gontarek, city manager hive w Warszawie.

Hulajnogi hive - jakim sposobem wynająć, koszt

Aby wynająć hulajnogę hive, należy zainstalować kandydaturę, znaleźć na mapie dostępne pojazdy, a następnie odblokować jedną z nich według zeskanowaniu podanego kodu QR. Minuta jazdy kosztuje 0, 45 zł, an cena startowa wynosi 2, 50 zł.

Foto: surowce prasowe

Hulajnogę można zostawić po opcji "Parking" maksymalnie na 30 minut. Jest ona wtedy zablokowana dla zalogowanego klienta i nikt inny nie może w tym czasie z niej skorzystać.

hive to firma wraz z siedzibą w Barcelonie, od lutego 2019 roku wydaje się częścią grupy Free Now stworzonej przez BMW i Daimlera, do której powinno się też mytaxi. W 2019 roku hive chce pojawić się w ok. dwadzieścia miastach i zostać nadrzędnym europejskim dostawcą elektrycznych hulajnóg.

[Artykuł zaktualizowany]

Badanie: mięso i ziemniaki ciągle są podstawą polskiego śniadania Lifestyle