Bartosz Kapustka przechodzi do mistrza Anglii i bije transferowy rekord Ekstraklasy

Transfer Bartosza Kapustki do Leicester City to rekord pod w stosunku do ceny zawodnika sprzedawanego spośród Ekstraklasy za granicę. Język szekspira klub zapłaci za Polaka 5, 5 mln €! Kapustka był jednym z wyróżniających się piłkarzy w Euro 2016 we Francji, gdzie popisywał się faktycznie skuteczną grą.

Kapustka do Leicester za 5, 5 mln euro

Najwyraźniej była to trampolina dla jego kariery, bo obecny czempion Anglii, Leicester, chce pokryć koszta Cracovii za 20-latka 5, 5 mln euro plus ok. milion euro bonusów, zależnych od formy małolata zawodnika w Premier League - informuje "Przegląd Sportowy". Taką cenę zaoferowano na tym, jak Cracovia odrzucić zgodziła się na pierwszą propozycję - 5 mln euro.

"PS" akcentuje, że Kapustką zainteresowane dawny też m. in. FC Koln z Niemiec oraz angielskie Southhampton i Everton.

Dotychczasowa kariera Bartosza Kapustki

Kapustka w Cracovii odgrywał od 2012 roku, w pierwszej kolejności w juniorach, potem od 2013 r. w ekipie seniorskiej. Rozegrał tam sześcdziesięciu meczów i zdobył 12 bramek, z czegoż 6 w Ekstraklasie jak i również 2 w Pucharze Polski. Wcześniej był zawodnikiem Hutnika Kraków i Tarnovii Tarnów.

W reprezentacji Naszego kraju Bartosz Kapustka debiutował siedmiu września 2015 roku po meczu z Gibraltarem, podczas gdy to zdobył jedną wraz z ośmiu bramek dla polskiej drużyny. Wcześniej grał po kadrach do lat 17, 18, 19 i 20 i łącznie w promocji reprezentacyjnej rozegrał 11 meczy oraz zdobył 2 bramki.

Tagi: piłka nożna Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie