Debata Trump - Clinton wpływa na kurs dolara do odwiedzenia peso

"Barometr Trumpa" nie wróży najlepiej miliarderowi. Jednak Trump nie traci przez debatę. Powód jest inny

Debata Trump -Clinton, chociaż brutalna, arogancka i momentami chamska, nie wprowadziła jakichkolwiek bądź istotnych zmian do wyścigu o fotel prezydenta po USA. Kto wygrał? Sondaże przechylają się w stronę kandydatki Demokratów. Trump nie traci punktów po debacie. Stracił je już przez weekend. Świetnie obrazuje wówczas jego barometr, czyli kurs dolara do meksykańskiego peso.

Dlaczego akurat dwójka dolar/peso uchodzi tutaj zbyt barometr nastrojów w Ameryce? Chodzi o antyimigrancką retorykę miliardera.

Trump chce wydalenia nielegalnych imigrantów, zbudowania muru między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem, opodatkowania meksykańskich towarów, nałożenia dodatkowych ceł i tak dalej. Innymi słowy, im bardziej prawdopodobna jest wygrana Trumpa w wyborach, tym szybciej meksykańskie peso traci na wartości. I na odwrót.

Zaraz według weekendzie peso umocniło się do dolara o nieopodal 1, 5 proc.

Foto: Investing. com Szkolenie USD/MXN

Debata Trump-Clinton bez znaczenia. Chodzi o mowa Trumpa

Ten spadek nie jest jednak podyktowany przegraną przy debacie, a jak pokazują eksperci bardzo ciężkim weekendem Trumpa. Opublikowane taśmy, w których kandydat Republikanów obraża kobiety, kruszenie się poparcia we własnej partii (chodzi przede wszystkim o wycofanie swojego poparcia przez senatora Johna McCaina), pierwsze przy tej kampanii słowa "przepraszam" oraz nalot dywanowy ze strony sztabu Clinton a mianowicie Trump przeżył 4 najgorsze dni od początku startu w kampanii.

- Ujawniony w weekend obciach dotyczący jego niestosownych wypowiedzi na temat kobiet z 2005 r. przyciąga obecnie najogromniejszą uwagę i umniejsza jego szanse na wygraną, bowiem nawet z obozu Republikanów nie brakuje apelów o wycofanie się Trumpa z kampanii - podsumowuje ostatnie kilka dni Konrad Białas wraz z TMS Brokers i daje:

Od strony zbytów finansowych widać zadowolenie meksykańskiego peso (przez taśmy, odrzucić przez debatę) i lekkie wsparcie dolara kanadyjskiego, ale reszta rynku pozostaje przy miarę stabilna.

A jak na samą debatę zareagowali wyborcy? Z sondażu CNN/ORC wynika, że 57 proc. badanych stwierdziło, że debatę wygrała Hillary Clinton. W opinii 34 proc. Amerykanów to starcie należało do Donalda Trumpa.

Kolejny sondaż przeprowadzony przez firmę YouGov prezentuje znacznie bardziej wyrównane wyniki. 47 proc. to poparcie na rzecz Hillary Clinton, kiedy kandydat republikanów uzyskał wynik 42 proc.

Obecnie poparcie dla obu kandydatów wygląda tak:

Foto: Clear Real Politics Poprarcie dla obojga kandydatów od zaczątku walki o fotel prezydenta Tagi: debata Donald Trump Hillary Clinton AMERYCE Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

500 plus. ZBP proponuje procedury cyberbezpieczeństwa w programie