Donald Tusk o nowej polityce USA

Donald Tusk: zmiana polityki NA JUKATAN jest niepokojąca dla Starego kontynentu Europejskiej

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk uznał zbyt "niepokojące" niektóre deklaracje świeżej administracji amerykańskiej, które "stawiają Unię Europejską w zawikłanej sytuacji".

W listowie do szefów państw i rządów wystosowanym przed piątkowym szczytem UE na Malcie Tusk wymienił zmianę strategii USA wśród zewnętrznych niebezpieczeństw dla UE - nieopodal "asertywnych" Chin, agresywnej Rosji, a także wojen, terroru i anarchii na Bezpośrednim Wschodzie i w Afryce.

Wezwał do działań, które podniosą europejską integrację na nowy poziom. Zaapelował, by wykorzystać protekcjonistyczny ruch Usa na korzyść UE przez intensyfikację prac morzem porozumieniami o wolnym gospodarki z zainteresowanymi partnerami.

- UE nie ma możliwość porzucić swojej roli w charakterze potęgi handlowej, która jest otwarta na innych a mianowicie wskazał szef Rady Europejskiej.

Tagi: Donald Tusk Unia Europejska USA Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Android 7. 0 Nougat już jest