Na Twitterze poruszenie. Apple po latach „wybudził” oficjalne konto

2 września o godzinie 10. Apple proch na Twitterze nieco więcej niż 76 tys. obserwujących. Jedynie tyle i aż tak wiele. Dla porównania: nieoficjalne konto Apple News śledzi 114 tys. osób, a kierowane przez firmę iBooks a mianowicie 551 tys. Natomiast profil prezesa firmy Tima Cooka obserwuje ponad 3 mln internautów.

Firma nie używała swojego konta dzięki Twitterze od 2011 r., kiedy pojawiło się w tym miejscu po raz pierwszy. Nie wiadomo czy do tej pory należało do Apple’a, czy ktoś go ubiegł i konto zostało za pośrednictwem niego później (teraz? ) przejęte.

W piątek na koncie @apple pojawiło się zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle, natomiast przy nazwie - niebieski znaczek, który oznacza, hdy zostało ono pozytywnie sprawdzone przez administratorów serwisu. Stale nie został jednak opublikowany ani jeden tweet.

Debiut iPhone'a 7

Te drobne, acz widoczne, zmiany wywołały poruszenie w internecie. Media za oceanem spekulują, iż Apple przygotował w tenże sposób konto, by zdołać relacjonować konferencję, na której pokaże nowy model iPhone’a. Przedsiębiorstwo zaprezentuje go już 7 września.

Przypomnijmy, że w tym modelu najprawdopodobniej nie będzie gniazda słuchawkowego minijack 3, 5 mm. Apple ma zastąpić hałasuje gniazdem Lightning, co odrzucić podoba się wielu posiadaczom telefonów. Wątpliwości co do odwiedzenia takiego rozwiązania ma nawet Steve Wozniak, współzałożyciel firmy.

Do tej pory Apple promował swoje towary na Twitterze za pośrednictwem kilku oficjalnych kont poświęcanych poszczególnym produktom: iBooks, iTunes i Apple Music.

Firma kontaktuje się wraz z użytkownikami swoich produktów również za pośrednictwem konta @AppleSupport, które prowadzi 22-letni Tai Tran. Obserwuje je przeszło 400 tys. osób.

A co z Facebookiem? Apple ma tam osobisty zweryfikowany profil - a jakże, ale na przedtem również hula wiatr - jest jedno zdjęcie profilowe, zero postów i 0 jakichkolwiek informacji. A śledzi je prawie 2, jedenastu mln użytkowników.

Tagi: Apple twitter media społecznościowe Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie