Festiwal w Opolu przeniesiony do odwiedzenia Kielc

To odrzucić żart: opolski festiwal przekazany do Kielc

TVP zorganizuje wspólnie z samorządem Kielc "Koncert Polskiej Piosenki". Biba odbędzie się 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni.

Informację potwierdził wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut. Podkreślił, że nie będzie to "festiwal" a "koncert". - Kielce nie zamierzają współzawodniczyć z Opolem - dodał.

Jak Opole trafiło do Kielc?

Organizacja przedsięwzięcia jest skutkiem wypowiedzenia przy poniedziałek przez władze Opola umowy TVP o współorganizacji 54. Krajowego Festiwalu Krajowej Piosenki. Impreza miała się rozpocząć 9 czerwca.

Jako powód wypowiedzenia porozumienia prezydent Opola podał partię rezygnacji artystów z udziału w imprezie, co w mniemaniu władz miasta skutkowało brakiem możliwości wywiązania się TVP z umowy, jaką korporacja zawarła z Opolem - posiadaczem znaku towarowego KFPP Opole.

W odpowiedzi na decyzję miasta władze TVP zapowiedziały organizację festiwalu w innym miejscu. Wśród najbardziej prawdopodobnych lokalizacji wymawiane były Kielce. Miasto Opole i TVP zapowiadają, hdy będą dochodzić nawzajem wielomilionowych odszkodowań.

Tagi: TVP Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące w Facebooku mieszczą się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Będzie kontrola NIK po aferze GetBacku