Jak zdobyć mieszkanie ze złym kredytem

Jak zdobyć mieszkanie ze złym kredytem
16 października 2020
Category: Może Pomóc

Zastanawiasz się, jak zdobyć mieszkanie ze złym kredytem? Nie ma wątpliwości, że właściciele mają prawdziwy sentyment do najemców, którzy płacą czynsz na czas, a znajdowanie mieszkań, które w ogóle nie sprawdzają zdolności kredytowej lub są OK z niską zdolnością kredytową, jest rzadkością. W rzeczywistości większość właścicieli chce zagłębić się głęboko w Twoją finansową przeszłość, więc jeśli miałeś skomplikowane relacje z kartami kredytowymi i terminowym płaceniem rachunków, posłuchaj! Ci mogą zdobyć mieszkanie pomimo swojej niskiej zdolności kredytowej, ale zajmie to trochę wysiłku i cierpliwości.

Jak zdobyć mieszkanie ze złym kredytem

Zasadniczo wynajmujący sprawdzi Twoją zdolność kredytową, która podsumowuje, jak dobrze spłaciłeś przeszłe długi. A co, jeśli twoja zdolność kredytowa jest gorsza niż gwiezdna z powodu kilku spóźnionych lub nieodebranych płatności lub gorzej?

Nie bój się – kiepski raport kredytowy nie oznacza, że ​​Twoim przeznaczeniem jest życie na ulicy. Nawet jeśli oblejesz kontrolę kredytową, istnieją mieszkania, które akceptują najemców z mniej niż gwiezdną oceną zdolności kredytowej. Po prostu sprawdź te kroki, jak wynająć mieszkanie ze złym kredytem.

Powiązane artykuły

  • Posiadanie współsygnatariusza może pomóc w wynajęciu
  • 7 rzeczy, które najemcy naprawdę powinni sprawdzić w ramach umowy najmu
  • Oszustwa związane z wypożyczaniem, w które każdy może się nabrać – i jak ich uniknąć

1. Sprawdź swój raport kredytowy

Przed rozpoczęciem poszukiwania mieszkania, pierwszym krokiem w kierunku uzyskania wynajmu (ze złym kredytem lub bez) powinno być sprawdzenie raportu kredytowego. Masz prawo do bezpłatnej kopii na AnnualCreditReport.com.

Chcesz sprawdzić zdolność kredytową, zanim zaczniesz szukać mieszkań, radzi Marin King , nowojorska adwokat i agentka nieruchomości w Keller Williams NYC, która specjalizuje się w wynajmie nieruchomości.

„Najgorsze, co możesz zrobić, to przejść przez cały proces ubiegania się o dzierżawę, a potem nie zostaniesz zatwierdzony, ponieważ nie miałeś pojęcia, że ​​masz zły kredyt” – mówi King.

Według badania przeprowadzonego przez TransUnion, prawie połowa właścicieli sprawdza zdolność kredytową osób ubiegających się o wynajem. Większość wynajmujących szuka najemców z oceną kredytową 700 lub wyższą, zauważa King. Ale jeśli nie należysz do kategorii „dobrych kredytów”, nadal istnieją sposoby na uzyskanie pozwolenia na zakup mieszkania, nawet jeśli nękają Cię błędne raporty kredytowe.

Oto, jak sprawić, by Twoja aplikacja do wynajęcia była bardziej atrakcyjna, nawet jeśli Twoja historia kredytowa nie jest tak ładna.

2. Przedstaw swoją sprawę

Jeśli ubiegasz się o wynajem budynku, kompleksu apartamentów lub firmy zarządzającej nieruchomościami, może nie być wiele miejsca na wahania w zakresie wymagań dotyczących zdolności kredytowej, mówi King.

Większość firm zarządzających sprawdzi kredyt i będą one stanowcze. Ale jeśli aplikujesz do indywidualnego właściciela, możesz przeoczyć słaby kredyt.

King zaleca napisanie listu do wynajmującego wyjaśniającego Twoją sytuację finansową; pamiętaj, aby podać kroki, które podejmujesz, aby naprawić swój kredyt (już zacząłeś spłacać pełne saldo karty kredytowej co miesiąc, prawda?). To może pomóc zmienić właściciela i przekonać go, by pozwolił ci na wynajem ze złym kredytem. Potraktuj to jako kampanię mającą na celu przekonanie przyszłego właściciela, że ​​masz wystarczająco dużo siły, aby być wiarygodnym najemcą, pomimo swojej historii kredytowej.

3. Skorzystaj z pomocy osoby podpisującej

Wynajmujący, którzy mają słabe wyniki kredytowe, często otrzymują pomoc od współsygnatariusza (zwanego również poręczycielem). Jeśli go użyjesz, pod uwagę brana jest ocena kredytowa tej osoby, co pomaga zrekompensować niższy wynik. Zanim jednak poprosisz mamę lub tatę o wspólne podpisanie, upewnij się, że rozumieją ryzyko.

„Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zapłacić czynszu, Twój współsygnatariusz będzie odpowiedzialny za pieniądze” – mówi King. Upewnij się, że współsygnatariusz nie będzie musiał płacić czynszu.

4. Opłać czynsz z góry

Jeśli masz słaby kredyt, jednym ze sposobów na poprawienie wniosku o mieszkanie jest zaoferowanie kilku miesięcy czynszu z góry, ponieważ daje to właścicielowi większą pewność, że będziesz odpowiedzialnym najemcą.

„Właściciele nie mówią„ nie ”pieniądzom”, więc może to oznaczać, że znajdziesz się w mieszkaniu o niskiej zdolności kredytowej, mówi King. To może wydawać się frustrujące i drogie rozwiązanie, ale pomyśl o tym jako o kolejnym kroku w kierunku zminimalizowania kredytu przeszkód i udowodnienie swojej finansowej wiarygodności.

5. Zwiększ swój depozyt zabezpieczający

Podobnie jak w przypadku płacenia czynszu z góry, podniesienie depozytu zabezpieczającego stanowi dla wynajmującego zachętę finansową do zatwierdzenia Twojego wniosku o wynajem. Rozważ podwojenie lub potrojenie wymaganej kaucji, sugeruje King.

6. Uwzględnij pisemne zalecenia od byłych właścicieli

Aby pokazać, że jesteś dobrym najemcą, przedstaw pozytywne listy od poprzednich właścicieli. Powinny one wskazywać, że płaciłeś czynsz na czas, szanujesz sąsiadów i utrzymujesz nieruchomość w dobrym stanie.

7. Uzyskaj wpisowe od swojego pracodawcy

Wielu wynajmujących skontaktuje się z Twoim szefem, aby zweryfikować dochody, a jest to szczególnie prawdziwe, jeśli w przeszłości twierdzisz, że powinieneś wynająć mieszkanie ze złym kredytem. Zrozumiałe, że chcą mieć pewność, że masz solidny dochód.

Zrób dodatkowy krok i poproś swojego kierownika lub dział kadr o napisanie listu do wynajmującego.

„Niech przemówią do tego, że jesteś cenionym pracownikiem” – mówi King. Takie postępowanie pokaże wynajmującemu, że masz stabilność pracy – ważny czynnik dla każdego kandydata na wynajem, który może po prostu dać ci przewagę w uzyskaniu mieszkania pomimo złego kredytu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy