Ile domu mogę sobie pozwolić

Ile domu mogę sobie pozwolić
16 października 2020
Category: Jest Dla Ciebie

Kupno domu może być świetną zabawą. To ekscytujące widzieć, jak te wszystkie lata marzeń ożywają w miejscu, które w końcu możesz nazwać swoim własnym.

Łatwo dać się wciągnąć w podekscytowanie, zanim zadasz sobie najważniejsze pytanie: Na ile domu mogę sobie pozwolić? Prawda jest taka, że ​​nie ma znaczenia, czy kuchnia jest wspaniała, czy podwórko duże. Jeśli nie możesz spłacać kredytu hipotecznego każdego miesiąca lub znaleźć gotówki na naprawienie tego, co się zepsuło, Twój dom będzie ciężarem – a nie błogosławieństwem!

Ustalenie, na ile domu możesz sobie pozwolić, nie musi być fizyką rakietową. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci kupić dom w ramach swojego budżetu.

Ile domu mogę sobie pozwolić?

Maksymalna spłata kredytu hipotecznego

Ile domu możesz sobie pozwolić na podstawie oprocentowania rocznego kredytu hipotecznego.

Teraz, gdy już wiesz, na co Cię stać, weź swój kredyt hipoteczny tutaj lub wypróbuj nasz pełny kalkulator hipoteczny.

Oblicz cenę, na jaką możesz sobie pozwolić na podstawie swojego dochodu

Okay, wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to policzyć kilka liczb, aby dowiedzieć się, na ile domu możesz sobie pozwolić. A jeśli matematyka nie jest twoją rzeczą, trzymaj się tego. Przeprowadzimy Cię przez to krok po kroku. Nigdy nie straciliśmy pacjenta.

Znajdź ekspertów, którzy pomogą Ci kupić dom.

A jeśli chodzi o małżeństwo, pamiętajcie, aby omówić wyniki ze swoim współmałżonkiem. Oboje musicie być na tej samej stronie, jeśli chodzi o budżet i to, co faktycznie możecie zapłacić. W końcu kupowanie „domu, słodkiego domu” będzie – jeśli ośmielimy się powiedzieć – romantyczne, gdy wspólnie z ukochaną ustalicie wspólne oczekiwania.

Po prostu wykonaj poniższe czynności.

1. Dodaj swój całkowity miesięczny dochód.

Powiedzmy, że przynosisz do domu 2400 dolarów miesięcznie, a współmałżonek 2600 dolarów miesięcznie. Twoje łączne miesięczne wynagrodzenie na wynos wyniosłoby 5000 USD.

2. Pomnóż to przez 25%, aby otrzymać maksymalną spłatę kredytu hipotecznego.

Jeśli zarabiasz 5000 USD miesięcznie, oznacza to, że miesięczna rata za dom nie powinna przekraczać 1250 USD. Poniższy kalkulator pokaże Ci, ile domu możesz sobie pozwolić na podstawie kwoty zaliczki i maksymalnej płatności za dom.

3. Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego, aby określić swój budżet.

Trzymając się naszego przykładu dochodu w wysokości 5000 USD miesięcznie, możesz sobie pozwolić na te opcje na 15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu:

 • Dom 187,767 $ z 10% zaliczką (18,777 $)
 • Dom 211238 $ z 20% zaliczką (42248 $)
 • Dom o wartości 241415 $ z 30% zaliczką (72.424 $)
 • Dom o wartości 281,650 $ z 40% zaliczką (112,660 $)

Pamiętaj: to tylko boisko! Nie zapominaj, że dorosłe rzeczy, takie jak podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domu, uzupełnią miesięczną płatność o kolejne kilkaset dolarów (wisienka na torcie). A jeśli myślisz, że kupujesz dom, który jest częścią stowarzyszenia właścicieli domów (HOA) , musisz również wziąć pod uwagę te urocze opłaty. Aby w łatwy sposób sprawdzić, jak te koszty wpłyną na budżet zakupu domu, wypróbuj nasz kalkulator kredytu hipotecznego.

Na przykład, jeśli podłączysz kwotę kredytu hipotecznego w wysokości 211238 USD z 20% zaliczką przy oprocentowaniu 4%, zauważysz, że maksymalna miesięczna rata w wysokości 1250 USD wzrośnie do 1514 USD po dodaniu 194 USD na podatki i 71 USD na ubezpieczenie . Aby sprowadzić tę liczbę z powrotem do miesięcznego budżetu mieszkaniowego wynoszącego 1250 USD, musisz obniżyć cenę domu, na który Cię stać, do 172 600 USD .

Skorzystaj z kalkulatora, aby wypróbować inne kombinacje, aby znaleźć odpowiednią kwotę kredytu hipotecznego, stopę procentową i kombinację zaliczki, która będzie pasować do Twojego budżetu.

4. Czynnik kosztów utrzymania domu.

W porządku, Twój fundusz awaryjny może pokryć poważne katastrofy domowe. Ale jeśli będziesz oszczędzać na kilka ulepszeń domu lub jesteś właścicielem domu po raz pierwszy, zbuduj miejsce w miesięcznym budżecie na te wydatki, aby nie było żadnych przykrych niespodzianek. Koszty te mogą obejmować:

 • Zwiększona użyteczność
 • Nowe urządzenia
 • Bieżące naprawy
 • Usługi rutynowe (kontrola szkodników, regulacja HVAC itp.)

Zmaksymalizuj swoją zaliczkę

Kwota zaliczki ma duży wpływ na to, ile domu możesz sobie pozwolić. Im więcej gotówki odłożysz, tym mniej pieniędzy będziesz potrzebować na sfinansowanie. Oznacza to niższe spłaty kredytu hipotecznego każdego miesiąca i szybszy harmonogram spłaty kredytu mieszkaniowego! Wyobraź sobie dom bez opłat!

Teraz zawsze będziemy Ci mówić, że najlepszym sposobem na zakup domu jest 100% gotówki. Ale jeśli oszczędzanie na spłatę gotówki nie jest rozsądne dla twojej osi czasu, prawdopodobnie skończysz z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Jeśli to ty, przynajmniej odbierz zaliczkę w wysokości 10% ceny domu. Żadnych jeśli, i albo ale. Ale lepszym pomysłem jest odłożenie 20% lub więcej. W ten sposób nie będziesz musiał płacić prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI) . PMI chroni firmę hipoteczną na wypadek, gdybyś nie dokonał płatności i musiał odebrać dom (przejąć). PMI zwykle kosztuje 1% całkowitej wartości pożyczki i jest – jak się domyślacie – kolejną opłatą, która jest dodawana do Twojej miesięcznej raty. (Gwizd!)

Cofnijmy się na sekundę: PMI może zmienić ilość domu, na który myślisz, że możesz sobie pozwolić, więc pamiętaj, aby uwzględnić go w swoich obliczeniach, jeśli twoja zaliczka będzie mniejsza niż 20%. Możesz też dostosować przedział cenowy domu, aby odłożyć co najmniej 20% w gotówce.

Zaufaj nam. Warto poświęcić dodatkowy czas na zaoszczędzenie dużej zaliczki. W przeciwnym razie dusisz się pod obciążającym budżet hipoteką i płacisz tysiące więcej odsetek i opłat.

Nie zapomnij o budżecie na koszty zamknięcia

W porządku, nie panikuj tutaj. Ale zadatek to nie jedyna gotówka, którą musisz zaoszczędzić na zakup domu. Należy również wziąć pod uwagę wysoki koszt zamknięcia. Średnio koszty zamknięcia wynoszą około 4% ceny zakupu domu. 1 Twoi znajomi pożyczkodawcy i agenta nieruchomości poinformują Cię dokładnie, jakie są koszty zamknięcia, abyś mógł za nie zapłacić w dniu zamknięcia. Koszty te obejmują ważne części procesu zakupu domu, takie jak:

 • Opłaty za wycenę
 • Inspekcje domowe
 • Raporty kredytowe
 • Adwokaci
 • Ubezpieczenie domu

Nie zapomnij uwzględnić kosztów zamknięcia w ogólnym budżecie na zakup domu. Na przykład, jeśli kupujesz dom o wartości 200 000 USD, pomnóż to przez 4%, a otrzymasz szacunkowy koszt zamknięcia 8 000 USD. Dodaj tę kwotę do 20% zaliczki (40000 USD), a całkowita gotówka, którą będziesz potrzebować na zakup domu, to 48000 USD.

Jeśli nie masz dodatkowych 8000 USD na koszty zamknięcia, będziesz musiał wstrzymać się z zakupem domu, dopóki nie zaoszczędzisz dodatkowej gotówki, albo będziesz musiał strzelić nieco niżej w swoim przedziale cenowym domu. Cokolwiek robisz, nie pozwól, aby koszty zamknięcia powstrzymały Cię przed dokonaniem największej możliwej zaliczki . Im wyższa zaliczka, tym mniej będziesz winny kredytu hipotecznego!

Dowiedz się, która opcja kredytu hipotecznego jest dla Ciebie odpowiednia

Dobrze, teraz porozmawiajmy o rodzajach kredytów hipotecznych. Większość z nich (ARM, FHA, VA, USDA) to śmieci zaprojektowane tak, aby pomóc Ci zapłacić za dom bez względu na Twoją sytuację finansową. Kiedy wykonasz obliczenia, okaże się, że te kredyty hipoteczne obciążają Cię o dziesiątki tysięcy dolarów w odsetkach i opłatach oraz powodują, że zadłużasz się przez dziesięciolecia dłużej niż opcja, którą zalecamy. Dlatego tak ważne jest uzyskanie odpowiedniego kredytu hipotecznego! Wyznaczenie granic z przodu ułatwia znalezienie domu, który kochasz i który mieści się w Twoim budżecie.

Oto wytyczne, które zalecamy:

 • Pożyczka konwencjonalna o stałym oprocentowaniu. Dzięki tej opcji Twoje oprocentowanie jest bezpieczne przez cały okres spłaty pożyczki, chroniąc Cię przed rosnącymi stopami procentowymi pożyczki o zmiennym oprocentowaniu.

 • Kadencja 15-letnia. Twoja miesięczna rata będzie wyższa w przypadku 15-letniego okresu, ale spłacisz swój kredyt hipoteczny o połowę szybciej niż w przypadku 30-letniego okresu – i zaoszczędzisz tysiące odsetek.

 • Miesięczna płatność, która nie przekracza 25% Twojego miesięcznego wynagrodzenia na wynos. Pozostawia to dużo miejsca w Twoim budżecie na realizację innych celów, takich jak oszczędzanie na emeryturę lub odkładanie pieniędzy na fundusz uczelniany Twoich dzieci.

Uzyskaj wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego

Kiedy dostajesz kredyt hipoteczny, upewnij się, że znasz różnicę między fantazyjnie brzmiącymi terminami, takimi jak uzyskanie wstępnej kwalifikacji i wstępnej akceptacji . Pożyczkodawca może wstępnie zakwalifikować Cię do zakupu domu po krótkiej rozmowie z Tobą na temat Twoich dochodów, aktywów i zaliczki.

Uzyskanie wstępnego zatwierdzenia wymaga trochę więcej pracy. Pożyczkodawca będzie musiał upewnić się, że twoje informacje finansowe są dokładne i przedłożyć pożyczkę na coś, co nazywa się wstępnym ubezpieczeniem, co jest tylko kolejnym krokiem w procesie zatwierdzania, który określa, ile pieniędzy pozwoli ci pożyczyć.

Jasne, wstępne zatwierdzenie zajmuje trochę czasu. Ale, chłopcze, warto, kiedy zaczynasz szukać domu! List wstępnie zatwierdzający pokazuje sprzedającym, że jesteś poważnym kupującym i że mogą szybciej sprzedać swój dom, jeśli wybiorą Twoją ofertę zamiast konkurencyjnych, które nie zostały wstępnie zatwierdzone.

Ale bądź ostrożny! Twój pożyczkodawca hipoteczny najprawdopodobniej zatwierdzi większy kredyt hipoteczny, niż możesz sobie pozwolić. Nie pozwól pożyczkodawcy ustalić budżetu na zakup domu. Zignoruj ​​numery banku i trzymaj się własnych.

Znajomość swojego budżetu domowego i trzymanie się go to jedyny sposób, aby upewnić się, że otrzymujesz inteligentny kredyt hipoteczny, który możesz spłacić tak szybko, jak to możliwe.

Współpracuj z agentem kupującego

Chociaż wyszukiwanie domów może rozpocząć się w Internecie, nie powinno się na tym kończyć. Możesz samodzielnie przeprowadzić wiele badań, ale potrzebujesz pomocy eksperta, jeśli chodzi o znalezienie i zabezpieczenie idealnego domu. Doświadczony agent nieruchomości może pomóc Ci dowiedzieć się, na ile domu możesz sobie pozwolić i jakiego rodzaju domów możesz się spodziewać, biorąc pod uwagę Twój rynek i przedział cenowy.

Jak zarabia agent kupującego? W większości przypadków sprzedający pokrywa opłaty, więc korzystanie z agenta kupującego jest bezpłatne!

Czego powinieneś szukać u agenta kupującego? Możesz znać wielu agentów nieruchomości w Twojej okolicy. Pamiętaj jednak, że nie wszyscy agenci wnoszą tę samą wiedzę i doświadczenie do stołu. Potrzebujesz eksperta, który pokaże Ci, jak kupić dom! Prawdziwa gwiazda rocka będzie miała:

 • Wspólne wartości finansowe i szacunek dla Twojego budżetu
 • Świetne umiejętności komunikacyjne, które sprawiają, że czujesz się ich jedynym klientem
 • Imponująco długa lista domów sprzedawanych każdego roku
 • Bogate doświadczenie i sieci na Twoim lokalnym rynku

Jeśli szukasz lokalnego agenta nieruchomości, który udzieli Ci tej samej godnej zaufania porady bez względu na Twój budżet, wypróbuj polecanych przez nas Lokalnych Dostawców Nieruchomości (ELP) . Nasze ELP rozumieją ścieżkę finansową, na której jesteś, i nie zmuszą Cię do przekroczenia wydatków na dom tylko po to, aby przynieść do domu większy czek prowizji.

ELP będzie pracować, aby wynegocjować najlepszą ofertę w domu, która jest dla Ciebie odpowiednia!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy