Grupa RUCH w akcjonariacie Gremi Media

"Rzeczpospolita" ma nowego akcjonariusza. Hajdarowicz zbył akcje za 36 mln zł

KCI sprzedało 14, 6 proc. akcji firmy zależnej Gremi Media, wydawcy takich tytułów jak "Rzeczpospolita" i "Gazeta Giełdy Parkiet". Wśród kupców jest Team Ruch, a także inwestorzy zagraniczni.

Cena zbytu w ofercie prywatnej wyniosła 147 zł za akcję, a sprzedanych zostało około 250 tys. papierów. To znaczy zatem, że wartość transakcji opiewa na 36, 8 mln zł.

Inwestorzy przyjęli te informacje z entuzjazmem, bo dzięki otwarciu piątkowej sesji (11 sierpnia) akcje notowania KCI, spółki Grzegorza Hajdarowicza, się czuły nawet 7 proc.

Foto: Biznes Onet KCI - notowania

- Po raz kolejny łączymy kompetencje jednego z największych dystrybutorów prasy z czołową polską grupą medialną. Kooperacja eKiosk i RUCH pozostaje skuteczna już od kilku latek, co pozwala nam spośród optymizmem oceniać potencjał bardziej złożonej współpracy. Ta nie stanie się się jednak skupiać na klasycznej dystrybucji. Obie spółki będą razem działać przede wszystkim w obszarze ćwiczeń, konferencji czy projektów wraz z dziedziny e-commerce - twierdzi Grzegorz Hajdarowicz, główny udziałowiec Gremi Media.

Obie spółki współpracują od 2014 r., kiedy Ruch stał się istotnym udziałowcem funkcjonującej w masie Gremi spółki e-Kiosk. Firmy intensywnie współpracują również w branży prenumeraty prasowej jak i również cyfrowej w Polsce.

Z dużej na miniaturową giełdę

Hajdarowicz zapowiedział, że docelowo chce, aby KCI kontrolowało 60 proc. akcji Gremi Publikatory. Oznacza to, że planuje dalszą sprzedaż akcji.

- Cały czas dyskutujemy z kolejnymi potencjalnymi inwestorami. Myślę, że następne sprawy będą miały miejsce w ciągu tego oraz kolejnego r. – już na zasadzie transakcji pakietowych - powiedział w "Rzeczpospolitej".

I zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu złoży wniosek o dopuszczenie akcji do obrotu na NewConnect, a debiut odbędzie się w IV kwartale.

Dla przypomnienia: na zaczątku tego roku akcjonariusze KCI zdecydowali na temat przejściu z rynku głównego GPW na NewConnect, jak na przykład również o przyjęciu strategii do 2020 r., jaka uwzględnia m. in. wprowadzenie na ten rynek firmy zależnej Gremi Media.

Strategia KCI uwzględnia m. in ugiełdowienie i częściową komercjalizację mediów. Plany zakładają ponadto komercjalizację posiadanych projektów nieruchomościowych w Polsce oraz realizację projektów nieruchomościowych w Naszym kraju i na świecie.

Przejście do notowań dzięki New Connect spółka uzasadniała m. in. mniejszymi postulatami formalnymi dla spółek rynku NC oraz kryzysem sektorze regulowanego Giełdy Papierów Drogocennych.

Ceny mieszkań w polskich metropoliach - wzrost w Jak i również kwartale 2018 r.