Banknot o nominale 500 zł już wydaje się być w obiegu - od piątku 10 lutego

Nowy banknot o nominale 500 zł od dzisiaj, piątku 10 lutego, jest już przy obiegu. Ten najwyższy polski nominał zdobi wizerunek króla Jana III Sobieskiego. Jego producentem, podobnie jak wszystkich dawnych banknotów z tej linii, jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Aleksandra Grynkiewicz z PWPW wyjaśnia IAR, że nominał 500 zł jest na bardzo wielkim poziomie technologicznym. Jest też większy formatowo niż pozostałe nominały.

Jak zaś dodaje Jerzy Dziemidowicz, manager ds. bankotów w PWPW, banknoty 200 jak i również 500 złotych mają najważniejszej generacji zabezpieczenie farbą optyczną. Różnią się też od momentu pozostałych z serii nitką okienkową i zabezpieczeniem gwoli niewidomych.

Nominał 500 złotych został zaprojektowany przez Andrzeja Heidricha, który jest autorem pozostałych polskich banknotów. Widnieją na nich wizerunki władców z dynastii Piastów i Jagiellonów, w sekwencji chronologicznej odpowiadającej wzrostowi nominałów: Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły i Zygmunta I Starego.

Tagi: pieniądze Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie